Přejít na SK verzi - V CZ verzi celkem 95498 inzerátů

Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menu


Vložit inzerát zdarma
Moje inzerátyHlavní stránkaStavební bazar, Bazar strojůZemědelská technikaPeletovací lis KV 200 - Všechny lokality

Peletovací lis KV 200

[26.01.2011]Celkem zobrazeno: 1869x
Zdají se Vám ceny plynu a elektrické energie za teplo vysoké? Chcete ušetřit? Využijte proces peletování!

Peletuje tvdé i měkké dřevomateriály a agromateriály!
Pro vytopení běžného dvoupatrového rodinného dobu spotřebujete 10 tun pelet za topnou sezónu. Za energii na výrobu 1 tuny zaplatíte cca 250 kč (125kč- drcení, 125kč- peletování)!
Peletování je rychlé a snadné přeměnění různých druhů odpadových materiálů na surovinu s vysokou výhřevností nebo krmnou směs. Hlavní předností je možnost zpracování různých druhů materiálů, jako papír, hobliny, piliny, slámu, slunečnici a mnoho dalších. Agro materiály se peletují velmi dobře i na menších peletovacích lisech, ale na měkké a tvrdé dřevo se doporučuje použití lisů vyšší kategorie.

Pokud máte o peletovací lis zájem, tak Vám rádi po domluvě peletování předvedeme a vysvětlíme u nás v provozu ve Vsetíně nebo pro ukázku zpracujeme Váš vlastní materiál!

Typ KV-200:

Zpracuje: všechny typy AGRO materiálů, měkké dřevo za použití speciální matrice
Vydatnost: 200-300 kg/hod
Výkon motoru: 3-fáze, 7,5kW

Obsahuje:
2ks lisovacích válců s ložisky
1ks matrice na AGRO materiály
Rozměry: 100x40x100cm
Hmotnost: 200kg

Příprava pro peletování:
Materiál je třeba nadrtit za použití drtiče nebo jiných přípravků na hodnotu minimálně o 2mm menší než je požadovaný průměr peletek, u pilin nebo jemných materiálů není potřeba drcení. Nadrcený materiál musí mít doporučenou hodnotu vlhkosti 12-19%, což se zjistí za pomocí jakéhokoliv vlhkoměru na dřevo. Materiál se díky uvolněné tepelné energii, která vzniká při procesu peletování ještě vysuší minimálně o 2%, tudíž ideální vlhkost je kolem 15%.

Proces peletování:
Správně nadrcený a vlhký materiál se nasype do násypky, kde dojde ke stlačení materiálu mezi válci a matricí. Uvolní se tím tepelná energie a dojde tedy k zahřátí na teplotu okolo 100°C, což je nutnou podmínkou pro uvolnění tzv. pojiva, které obsahuje každý materiál a tím dojde k vylisování a spojení peletky vtlačením do matrice, která je uzpůsobena speciálním kónusem zvláště pro AGRO materiály a pro dřevo.
Pro výrobu palivových pelet se používají průměry otvorů do 6 mm pro menší typy lisů (do velikosti matrice 200 mm) a dále pak průměry 6 nebo 8 mm pro větší lisy (od průměru matrice 200 mm a výše). Velikost nemá žádný vliv na výhřevnost!

Tabulka výhřevnosti některých běžně používaných materiálů:

Materiál: Výhřevnost [MJ/kg]:
piliny 16,5 – 18,5
sláma 16,5 – 18,5
kukuřice 16,5 – 18,5
sláma z olejin 18,5 – 19,5
hnědé uhlí 16,5 – 19,5


E-mail: Kontakt formulářem
Lokalita: Všechny lokality
Cena: 54 990 Kč

Propagovat
Editovat
Smazat


Ve fotogalerii není žádna fotografie. Uživatel k inzerátu nepřiložil fotografie.


Kontaktujte inzerenta
Opište kód: